укр рус eng
 


finance.ua finance.ua

Апеляційний суд підтвердив, що ПАТ «Укрнафта» повинна сплатити НПФ «ВСІ» дивіденди, що не виплачувались з 2011 року


Північний апеляційний господарський суд відмовив у задоволені апеляційної скарги ПАТ «УКРНАФТА» та підтвердив необхідність сплати недержавному пенсійному фонду «ВСІ» дивідендів, які Укрнафта не виплачувала протягом 2011-2014 років, а також відшкодування інфляційних витрат та штрафних санкціїй за несвоєчасну виплату на загальну суму більше 140 тисяч гривень.

Апеляційний суд підтвердив рішення Суду першої інстанції по Справі   910/4436/18, що опубліковане за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/74719509 та визнав всі вимоги Недержавного пенсійного фонду «ВСІ» обґрунтованими, доцільними, правомірними, а ПАТ «УКРНАФТА» зобов’язав відшкодувати понесені збитки, включаючи інфляційні витрати, витрати на адвоката, судові витрати. Повний текст Постанови можна прочитати за посиланням.

Коментує голова ради НПФ «ВСІ» Ніна Мордас: «Ми вітаємо рішення Північного апеляційного господарського суду міста Києва. Чи сплачують акціонерні товариства дивіденди інвесторам, сплачують всім або вибірково – це питання не лише нашої окремої справи. Це питання інвестиційного клімату України. Наразі ми звертаємось до виконавчої служби. Сподіваємось на швидке виконання цього рішення. Це забезпечить впевненість вкладників фонду, підприємств, що піклуються про своїх працівників, в тому, що їх зусилля не марні, їх допомога державі у захисті людей похилого віку, підтримується державою, активи пенсійних фондів захищаються, закони діють. Також це підвищить довіру теперішніх та майбутніх пенсіонерів, учасників НПФ «ВСІ», а це наразі 55 тисяч осіб, до системи недержавного пенсійного забезпечення в нашій країні. Важливість такої довіри важко переоцінити в умовах, коли законодавці вкотре відкладають запровадження другого рівня пенсійної системи, і люди можуть розраховувати лише на мізерну державну пенсію та власні пенсійні накопичення».

Недержавні пенсійні фонди – це непідприємницькі організації, а кошти НПФ - це кошти сотень тисяч людей, які вони відкладають собі на пенсію. Держава має з посиленою увагою ставитись до захисту таких коштів, адже вони вирішують загальнодержавну проблему: як забезпечити гідне життя своїм громадянам після завершення трудової діяльності. До того ж, це реальний потік довгострокових інвестицій в усі галузі економіки, який зростає зі зростанням довіри населення, зі зростанням впевненості в тому, що держава надійно захищає ці кошти.

Додаткові відомості: 

Відкритий недержавний пенсійний фонд «ВСІ» зареєстрований 27 липня 2004 року. Вкладниками фонду виступають промислові підприємства, профспілки та фізичні особи.

Адміністратором НПФ «ВСІ» виступає Всеукраїнський адміністратор пенсійний фондів

Компанією з управління активами - Компанія з управління активами «Всесвіт»
Банком-зберігачем - АТ «Ощадний банк України»© 2019 Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів.