Новини


Часто ми отримуємо запитання від учасників недержавних пенсійних фондів  «Чому сума на індивідуальному пенсійному рахунку постійно змінюється? З чим це пов’язано?».

Кожного дня компанія з управління активами (КУА), яка обслуговує НПФ, повинна зробити переоцінку активів фонду, нарахувати всі доходи, отримані на ці активи (відсотки по депозитах та облігаціях, орендні платежі тощо) та врахувати справедливу вартість цінних паперів, які знаходяться в активах НПФ (відобразити реальну вартість, скільки ці папери зараз коштують на ринку), привести вартість інвестицій в іноземній валюті до вартості гривні по поточному курсу. 

Спираючись на дані, які щоденно надає КУА,  адміністратор недержавного пенсійного фонду робить відповідні нарахування (перерахування) у бухгалтерському обліку НПФ, та нараховує зобов’язання фонду (винагороду обслуговуючим НПФ компаніям, фіксує зобов’язання перед учасниками НПФ по виплатах та переведеннях до іншого НПФ, перевіряє чи всі внески, які надійшли від вкладників НПФ, персоніфіковані по рахунках учасників). Адміністратор НПФ розраховує чисту вартість активів (чиста вартість активів, скорочено ЧВА – це різниця між активами НПФ та його зобов’язаннями).  

Отримана сума ЧВА розподіляється між учасниками НПФ, по їх індивідуальних пенсійних рахунках. Цілком нормально, якщо сума на рахунку зменшується, це говорить, про зниження чистої вартості активів НПФ, що може бути пов’язано із різними причинами (якими саме, запитайте у свого адміністратора НПФ чи компанії з управління активами). Якщо сума на рахунку збільшується, це говорить про збільшення чистої вартості активів НПФ (учасник НПФ також може поставити питання обслуговуючим компаніям, за рахунок яких активів (доходів на активи) збільшилась ЧВА).

Має насторожити ситуація, коли ЧВА та, відповідно, залишок на індивідуальному пенсійному рахунку учасника НПФ не змінюється декілька днів, тижнів, або місяців. Це тривожний сигнал, й може говорити про те, що обслуговуючи НПФ компанії не виконують свої зобов’язання щодо щоденного розрахунку чистої вартості активів НПФ, й сума на рахунку учасника НПФ не відповідає дійсності.    


Всю детальну інформацію про результати діяльності НПФ можна побачити на сайті адміністратора 

Приєднуйтесь до нас в Telegram
 
08.11.2021
Контакти
Адреса:
04119, м. Київ,
вул. Білоруська,
23, літера "А"
Email:
info@vseapf.com.ua
Телефон:
(044) 207-02-94
Телефон інформаційної лінії: 0-800-501-925
Щоб отримати безкоштовну консультацію, надішліть Ваше запитання та email, або телефон
* заповнення обов’язкове