Отримати пенсійну виплату з недержавного пенсійного фонду (НПФ) можна за 10 років до досягнення державного пенсійного віку (починаючи з 50 років). Недержавний пенсійний фонд здійснює два види пенсійних виплат:

1)      Одноразова пенсійна виплата;

2)      Строкова виплата.

Учасник НПФ має право на одноразову пенсійну виплату у разі, якщо сума його накопичень невелика, а саме, не перевищує 50% від суми прожиткового мінімуму для непрацездатної особи, розрахованої на 10 років.

Станом на 01.07.2022 р. сума для отримання одноразової виплати - не більше, ніж 121 620,00 грн.

Якщо сума, накопичена учасником, більше суми, зазначеної вище, учасник буде отримувати строкові виплати протягом визначеного ним терміну, але не менше 10 років, про що укладається договір про виплати на визначений строк.

Учасник НПФ може, за бажанням, укласти договір про виплати на визначений строк при наявності будь-якої суми на своєму індивідуальному пенсійному рахунку.

Пенсійна виплата також може здійснюватися одноразово на вимогу учасника фонду у разі:

1) медично підтвердженого критичного стану здоров'я (онкозахворювання, інсульт тощо) або настання інвалідності учасника фонду (наявність довідки МСЕК);

2) виїзду учасника фонду на постійне проживання за межі України.

Пенсійна виплата також здійснюється одноразово спадкоємцям померлого учасника фонду.

Оформити заяву про встановлення пенсійного віку та здійснення одноразової виплати, а також подати заяву про укладення договору про виплати на визначений строк, можна в Персональному кабінеті за посиланням: https://service.vseapf.com.ua/, довідки за телефоном:      0-800-501-925