Податкові пільги для підприємства

Податок на прибуток

Внески до НПФ від підприємства на користь своїх найманих працівників в повному обсязі є витратами підприємства і зменшують оподатковуваний прибуток.

Єдиний соціальний внесок

Внески до недержавних пенсійних фондів, які підприємство-платник сплачує на користь своїх найманих працівників, не відносяться до фонду оплати праці, та, відповідно, на них не нараховується єдиний соціальний внесок (розділ 2, п. 2. Постанови КМУ від 22 грудня 2010 р. N 1170, «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», пункт 3.5. Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої Наказом державного комітету статистики від 13 січня 2004 року, № 5).

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір

Не є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення, які здійснюються роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку, в межах 30 відсотків нарахованої заробітної плати такому працівнику (відповідно до п. 164.2.16., пп. в) Податкового Кодексу України).

Не є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення, які здійснюються резидентом Дія Сіті за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення та/або за договорами добровільного медичного страхування платника податку - гіг-спеціаліста в межах 30 відсотків нарахованої винагороди такому гіг-спеціалісту (відповідно до п. 164.2.16., пп. г) Податкового Кодексу України).

Відповідно, з сум які не є базою для оподаткування податком на доходи фізичних осіб, не сплачується військовий збір.


ПРИКЛАД ПОДАТКОВОЇ ЕКОНОМІЇ

Приклад податкової економії

Працівник отримує "на руки", грн.

15 000,00

Роботодавець приймає рішення збільшити суму, що отримує працівник на, %

10%

Витрати роботодавця

Через внески до НПФ

 

Через підвищення заробітної плати

Внесок до НПФ

1 500,00

 

"На руки" працівнику

1 500,00

ЄСВ

0,00

 

ЄСВ

409,94

ПДФО

0,00

 

ПДФО

335,40

Військовий збір

0,00

 

Військовий збір

27,95

Всього витрати, грн.

1 500,00

 

Всього витрати, грн.

2 273,29

         

Вигода від податкової економії, грн.

773,29

 

Відсоток від суми підвищення, %

51,55%

 
 

Таким чином, підприємство зекономить на оподаткуванні більше 50% від суми внесків до НПФ на користь працівника (в порівнянні з аналогічним підвищенням зарплати, виплаченої працівнику "на руки").