Відповідно до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення», кожен учасник недержавного пенсійного фонду (НПФ) має право перевести свої кошти до іншого НПФ. Ця норма діє безумовно, якщо, на користь такого учасника розірваний пенсійний контракт, тобто якщо вкладник – інша особа (підприємство, чи родич), не сплачують внески на користь такого учасника та розірвали (або мають намір розірвати) пенсійний контракт, укладений на його користь.

Якщо учасник одночасно є вкладником НПФ, та сплачує внески на свою користь, він може у будь-який момент перевести всі кошти (або частину коштів) до іншого недержавного пенсійного фонду.  

Процедура переведення коштів до іншого НПФ дуже проста, достатньо лише зробити декілька кроків:

Крок 1: Обрати інший НПФ

На що потрібно спиратись при обранні НПФ, ми детально розповіли за посиланням

Крок 2: Звернутись до Адміністратора обраного НПФ та укласти пенсійний контракт

Крім оригіналу пенсійного контракту, Вам потрібна копія цього контракту, завірена адміністратором нового НПФ.

Крок 3: Звернутись до адміністратора свого НПФ, та подати заяву на переведення Ваших коштів до іншого НПФ

На цьому етапі, Вам потрібно надати: завірену новим адміністратором копію пенсійного контракту з новим НПФ, паспорт, ідентифікаційний код та заяву про переведення до іншого НПФ. Якщо Ви звертаєтесь до адміністратора не особисто (наприклад, відправляєте документи поштою), потрібно додати до пакета документів оригінал пенсійного контракту з НПФ, з якого Ви хочете перевести кошти.

Важливо знати: протягом п’яти робочих днів Адміністратор НПФ повинен перевести Ваші пенсійні кошти на Ваш рахунок в новому НПФ.

            Пам’ятайте: пенсійні накопичення у недержавному пенсійному фонді – це Ваша власність, й Ви можете розпоряджатись ними за власним розсудом, зокрема, перевести до іншого недержавного пенсійного фонду у будь-який момент!